ترموود

ترمووود

چوب ترموود

قیمت ترموود

خرید ترموود

ترمووودترموودترمو وود – رنگ ترمووود – چوب ترمووود – چوب نما ترمووود – ترمو چوب – چوب ترمووود – نما ترمووودترمووود فنلاند – چوب ترموودترمووود

ترمووود چیست؟

نوع خاصی از چوب که بدلیل فراوری با مکانیزم پیشرفته حرارت، نسبت به چوبهای دیگر دارای استحکام و ماندگاری بیشتری است.

در حالت کلی برای تولید این محصول از مواد شیمیایی استفاده نمی شود.

ترمووود در برابر کپک، حشرات موذی، موریانه، ساس و قارچ نیز بسیار مقاوم است.

علاوه بر موارد بالا، در رنگ و شکل ثبات بی نظیری دارد به طوری که سالیان سال زیبایی خود را حفظ می کند.

به طور کلی برای تولید آن از جنس چوب زبان گنجشک (ASH) و چوب گونه کاج(PINE) استفاده می شود.

ترمووود را به عنوان محصولی از کشور فنلاند می شناسند، اما قابل ذکر است این محصول در کانادا و آلمان نیز به طور گسترده تولید میشود.

اطلس وود

ترموود اطلس وود

راش اطلس وود

روس اطلس وود

چوب ترمو با دوام و محکم

چوب ترمو ماندگاری و استحکام بالایی دارد، درنتیجه در سازه های جدید و ساخته شده با چوب ترمو نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از مصالح و متریال ساختمانی همچون چوب ترمو  در ساختمان ها کمک می کند که حس آرامش و نزدیکی به طبیعت نیز در فضای خشک شهری بوجود آید.

در این روزها اروپا و امریکا بیشترین مشتری های چوب ترمو هستند و با توجه به اینکه کشورهای زیادی نیز از این دو منطقه الگوبرداری می کنند، می توان نتیجه گیری کرد که این چوب ترمو به زودی در کل دنیا مورد استفاده قرار گیرد. در ایران نیز استفاده از این نوع چوب به شدت فراگیر شده است.

با مطالعه ترموود در نما و معماری ایرانی درخواهیم یافت که معماری و ساختمان های ایران به شدت پتانسیل استفاده از چوب ترمو را دارد. همچنین می توان نتیجه گرفت که این محصول در آینده نزدیک بومی شده و مدل های زیبای ایرانی اسلامی با استفاده از چوب ترمو طراحی و اجرا گردد.

در سالهای گذشته، معماران و آرشیتکت های ایرانی علاقه فراوانی به استفاده از چوب در نماسازی ساختمان ها و فضاسازی داشته اند.

ترمووود , ترمو , ترمو وود , ترموود , چوب ترمووود , چوب ترمو , چوب ترمو وود , چوب ترموود , قیمت ترمو وود , قیمت ترمووود , نمای ترمووود

فرآیند تولید ترموود به سه مرحله کلی تقسیم می‌شود

 

در ابتدا چوب به سرعت تا 100 درجه گرم می‌شود و سپس به آرامی دما را تا 130 درجه بالا می‌برند. در این حالت رطوبت چوب به صفر رسیده، و هم‌ زمان بخار آبی که به مخزن وارد می‌شود، از متلاشی شدن چوب جلوگیری می‌کند. در واقع تقویت چوب در مرحله دوم فرآیند صورت می‌گیرد، که با توجه به میزان استحکام مورد نظر، دما تا 185 درجه بالا رفته و چوب 4-2 ساعت حرارت می‌بیند.

در این زمان بخار آب از سوختن چوب و هرگونه تغییر شیمایی ساختار چوب جلوگیری می‌کند. مرحله آخر پاشیدن آب روی چوب است که هم‌ زمان با خنک کردن چوب، رطوبت آن را در حد 4 درصد حفظ می‌کنند.

 

رنگ کردن چوب و ترمووود

 

رنگ کردن چوب طبیعی و چوب ترموود در برخی مراحل کمی متفاوت است.

رنگ ترموود به طور کلی به سه بخش سنباده زنی و رنگ آمیزی و لاک محافظ تقسیم می شود.

 

سنباده زنی چوب طبیعی

 

برای این که بتوانید چوب را رنگ بزنید. باید سطح چوب صاف و صیقلی باشد. از این رو باید قبل از رنگ کردن چوب را صیقل داد. برای این کار از سنباد های مختلفی استفاده می شود، و استفاده از سنباده بستگی به زبری چوب دارد.